Nieuws
Buzzy Pazz: met de bus rijden is kinderspel!
De Buzzy Pazz is het voordelige jongerenabonnement van De Lijn. Met dit vervoerbewijs kunnen kinderen en jongeren van 6 tot en met 24 jaar tegen een zacht prijsje altijd en overal onbeperkt gebruikmaken van de trams en bussen van De Lijn in Vlaanderen en Brussel.
|
Tarieven Buzzy Pazz (juni 2011)
|
|
1 maand
|
€ 21,50
|
|
3 maanden
|
€ 61
|
|
12 maanden
|
€ 168
|
En het kan zelfs nog goedkoper, want er zijn ook kortingen op de Buzzy Pazz:
• Gezinskorting: Bij aankoop van een tweede Buzzy Pazz binnen hetzelfde gezin, krijgt u 20% korting. De derde en elke hierop volgende Buzzy Pazz zijn binnen hetzelfde gezin zelfs gratis. Wanneer u deze korting wilt benutten, moet elke Buzzy Pazz van het gezin dezelfde aanvangsdatum en geldigheidsperiode hebben.
Opgelet! Indien u van de gezinskorting wilt gebruikmaken, moet u De Lijn een recent attest van gezinssamenstelling bezorgen. U kunt hiervoor terecht bij de dienst Bevolking van uw gemeente. Als gezin beschouwen wij alle gezinsleden die officieel op hetzelfde adres wonen.
• Kinderen jonger dan 12 jaar: Als je 12 jaar of ouder bent, mag je als abonnee maximaal 4 kinderen van 6 tot en met 11 jaar gratis meenemen.
Nog geen Buzzy Pazz in uw bezit? Bestel uw abonnement dan op één van volgende manieren:
1. Online
U kunt uw abonnement online kopen/verlengen op www.delijn.be. Daarvoor hebt u een elektronische identiteitskaart (eID), een PIN-code en een kaartlezer nodig. Betalen kan met een kredietkaart, via Bancontact, via pc-banking of met een overschrijving.
Als u uw abonnement voor middernacht bestelt en u betaalt met een kredietkaart, Bancontact of via pc-banking, streven we ernaar uw bestelling binnen de 3 werkdagen per post te bezorgen. Wanneer u via overschrijving betaalt, streven we ernaar uw bestelling binnen de 3 werkdagen na ontvangst van uw betaling per post te bezorgen.
2. Schriftelijk
U kunt een nieuw abonnement ook schriftelijk aanvragen bij de dienst Abonnementen van De Lijn. Dan moet de aanvrager minstens twee weken vóór de aanvangsdatum een kopie van zijn identiteitskaart en een ingevuld aanvraagformulier aan de dienst Abonnementen bezorgen per post, mail of fax. U vindt het aanvraagformulier op www.delijn.be.
Als u verscheidene Buzzy Pazzen met gezinskorting wilt kopen, is ook een recent attest van gezinssamenstelling nodig. Binnen de zeven dagen na het indienen van uw aanvraag krijgt u een overschrijvingsformulier thuisgestuurd. Na overschrijving van het verschuldigde bedrag wordt het abonnement binnen de zeven dagen opgestuurd.
3. In de Lijnwinkel
Ten slotte kunt u ook tot in de dichtstbijzijnde Lijnwinkel komen voor een aanvraag. Daar kunt u een formulier invullen en dit samen met een kopie van de SIS-kaart of identiteitskaart van de jongere (en eventueel een gezinssamenstellingsattest) indienen. Na contante betaling (cash of bancontact) kunt u uw Buzzy Pazz(en) onmiddellijk mee naar huis nemen.
Opgelet! De laatste week van augustus staan er vaak lange wachtrijen aan het loket. Dan is de optie online bestellen een stuk handiger.
Uurregeling
Lijnbussen
|
Lijnnummer
|
Omschrijving
|
Uurregeling
|
|
22
|
Tienen - Budingen - Tienen
|
download
|
|
24
|
Tienen - Neerlinter - Ransberg - Kortenaken
|
download
|
|
26
|
Halen-Kortenaken-Budingen-Industriepark Tienen
|
download
|
|
373
|
Leuven - Lubbeek - Meensel - Assent
|
download
|
|
375
|
Tielt - Assent - Diest
|
download
|
|
391
|
Tielt - Waanrode - Hoeleden - Tienen
|
download
|
|
420
|
Sneldienst Diest - Tienen
|
download
|
Belbus
|
Lijnnummer
|
Omschrijving
|
Uurregeling
|
|
712
|
Belbus Tienen - Glabbeek - Kortenaken - Linter
|
download
|
Meer info over de belbus: klik hier
Schoolbussen
|
Lijnnummer
|
Omschrijving
|
Uurregeling
|
|
560
|
Schoolbus Waanrode - Zoutleeuw
|
download
|
|
561
|
Schoolbus Oplinter - Zoutleeuw
|
download
|
|
565
|
Schoolbus Kortenaken -Waanrode - Halen - Herk-de-stad
|
download
|
|
566
|
Schoolbus Budingen - Kortenaken - Halen - Herk-de-Stad
|
download
|
|
569
|
Schoolbus Kortenaken - Geetbets - Herk-de-Stad
|
download
|
|
Die1
|
Schoolbus 1 Diest: Neerlinter-Loksbergen-Diest
|
|
DeLijnInfo: 070 220 200
Voor al uw vragen over onze dienstverlening: van tarieven over dienstregelingen tot mogelijke omleidingen.
De Lijn Vlaams-Brabant
Martelarenplein 19
3000 Leuven
Dienst abonnementen
016 31 37 20
Hier kunt u terecht voor meer info over uw abbonement, voor de aanvraag van een duplicaat of voor een wijziging van de startdatum of looptijd van uw abonnement.
Lijnwinkels in Vlaams-Brabant
Lijnwinkel CCN (Noordstation)
Vooruitgangstraat 80 bus 60
1030 Brussel
(op het niveau van het busstation)
Open van maandag tot vrijdag van 7.30 tot 15 uur
Zaterdag, zon- en feestdagen gesloten
Lijnwinkel Leuven
Martelarenplein 19
3000 Leuven
Open van maandag tot vrijdag van 7.30 tot 18.30 uur
Zaterdag van 9 tot 12.30 uur en van 13 tot 16.30 uur
Plan uw route met De Lijn: klik hier
Meer info over De Lijn: klik hier
Eerder verschenen artikels
Het ABC van een lijnfolder.
Vanaf 27 december 2010 is de nieuwe dienstregeling van De Lijn van kracht. De Lijn raadt haar reizigers aan om goed na te kijken of er iets veranderd is: via de gemeentelijke websites, via www.delijn.be of via de folders. Maar hoe lees je nu precies zo'n lijnfolder? U leest het hier.
De Lijn past tarieven aan op 1 februari 2011
Voor een rit met de bus van De Lijn betaalt u vanaf 1 februari 2011 iets meer. Het gaat om een aanpassing aan de levensduurte van de abonnementen en de rittenkaarten in voorverkoop. Daarnaast is de rittenkaart vanaf 1 februari niet meer te koop bij de chauffeur. De prijs van een biljet voor een enkele rit en een sms-ticket wijzigt niet. Lees het volledige artikel hier.